K24

  Polat Can: Dêra Zorlu gençler herkese mesaj verdi


  MACDA CELÛD-DILYAR CEZÎRÎ
  DÊRA ZOR-  QSD Komutanlık üyesi ve Güney bölgesi Komutanı Polat Can, Dêra Zorlu tüm aşiretlerin kendilerini desteklediğini belirterek, “Gençlerin saflarımıza yoğun katılımı herkese, bölgede başka güçlere yer olmadığı mesajı veriyor” dedi.
  Cizre Fırtınası Hamlesi’nin başlangıcından şimdiye dek QSD güçleri, her gün Dêra Zor’un köy ve bölgelerini DAIŞ çetelerinden kurtarırken, bölge gençleri de QSD’ye katılarak bölgelerinin özgürleştirilmesinde yer alıyor. Ayrıca bölge aşiretleri ve kanaat önderleri de QSD’ye desteklerini açıklayarak, QSD’nin kendilerini çete zulmünden kurtardığını vurguluyor.
  QSD Güney Komutanı Polat Can, iki ay içerisinden Begara aşiretinden ve Cezra, Kesra, Bumihemid beldeleri ile faklı köylerden 700’den fazla bölge gencinin QSD’ye katıldığını kaydederek, “Bölgeden yüzlerce gencin QSD’ye katılması, herkese bölge halkının demokratik ulus projesine inancı olduğu mesajı veriyor. Bölge halkı güçlerimizi sıcaklıkla karşılıyor” dedi.
  Bölgedeki tüm aşiretlerin QSD’ye güvendiğini belirten Polat Can, “Dêra Zor halkı bize olan inancıyla, bölgede karmaşa yaratmak isteyen tüm güçlere tek kurtuluş ve çözüm yolunun QSD olduğunu ve bölgede QSD dışında başka bir güce yer olmadığını söylüyor. Bu, bölge halkının kararıdır” şeklinde konuştu.
  Polat Can, bölge halkının QSD çatısı altında yer alarak bölgelerini özgürleştireceğini de belirterek şunları söyledi: “Bölge gençleri güçlerimizin saflarına katılıyor. Bayrağımız altında bölge güvenliğini sağlayacaklar. Bölge gençlerinin güçlerimize katılımı, bölge güvenliğinin sağlanmasının güvencesidir. Bölge güvenliğini hedef almak isteyen DAIŞ’in uyuyan hücrelerini ortaya çıkaracağız.”
  QSD Güney Komutanı Polat Can, sözlerinin sonunda Dêra Zorlu gençlerin her gün güçlerine katıldığını söyleyerek “Tüm bölge gençlerine güçlerimize katılarak bölge savunmasında yer almaları çağrısı yapıyoruz” dedi.
  ANHA

  Top News