K24

  Öz Savunma yeni katılımlarla güçleniyor


  QAMIŞLO – Şehîd Nîdal Yûsif Akademisi’nde başlayan ʺCizre Fırtınası şehitleriʺ devresi sona ererken, Dêra Zor ile Şedadê ve Hol ilçelerindeki gençler için de yeni bir devre açıldı.
  Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu’nda QSD tarafından özgürleştirilen yeni bölgelerin güvenliği için vatandaşlar, Öz Savunma Güçleri ve QSD’ye katılıyor. Bu çerçevede Şehîd Nîdal Yûsif Akademisi’nde Cizre bölgesinin öz savunması için 600 savaşçı ile başlayan ʺCizre Fırtınası Şehitleriʺ devresi sona ererken, akademide Dêra Zor ile Şedadê ve Hol ilçelerindeki 200 genç için yeni bir devre açılarak öz savunma eğitimleri verilmeye başlandı.
  Bir devrenin tamamlanması ve bir devrenin başlamasına ilişkin düzenlenen törene, Cizre Kantonu Dışişleri Konseyi Başkanı Ebdullkerîm Umer, Cizre Kantonu Yürütme Meclisi Başkanı Ebdullkerîm Sarûxan, Cizre Kantonu Maliye Konseyi Başkanı Remziye Mihemed ile Cizre Kantonu Yürütme Meclisi Başkan Yardımcısı Hisên Ezam, kantondaki aydınlar ve öz savunma komutanları katıldı.
  Düzenlenen askeri törende, eğitim devresini tamamlayan savaşçılar, Kürtçe ve Arapça yemin etti.
  Törende konuşan Cizre Kantonu Yürütme Meclisi Başkan Yardımcısı Hisên Ezam, Demokratik Özerk Yönetimi adına tüm savaşçılara teşekkür ederek, halkın öz savunma yoluyla kendi kendini savunmasının çabası içinde olduklarını söyledi.
  Ezam, konuşmasının sonunda savaşçılara başarılar diledi.
  ANHA
  Top News