K24

  Çeqmaq’da meclis ve belediye eşbaşkanları seçildi

  EFRÎN – Efrîn Kantonu’na bağlı Raco bölgesindeki Çeqmaq beldesinde düzenlenen toplantıda, meclis ve halk belediyesinin eşbaşkanları seçildi.
  Kuzey Suriye Demokratik Federasyon Kurucu Meclisi Yönetim Konseyi, Efrîn Kantonu’na bağlı Raco bölgesindeki Çeqmaq beldesinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, 1 Aralık 2017’deki seçimlerde seçilen meclis üyeleri ile halk belediyesi ve Efrîn Kantonu Meclisi yetkilileri katıldı.
  Toplantıda Efrîn Kantonu Meclisi Eşbaşkan Yardımcısı Şerîf Cemo, bölgedeki meclis ve kominlerin dizilişi ile görev ve çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra Çeqmaq beldesi meclis üyeleri yemin etti.
  ‘Komitelerle halk arasındaki ilişki güçlendirilsin’
  Kuzey Suriye Demokratik Federasyon Kurucu Meclisi Yönetim Konseyi Üyesi Rohilat Arif, yeni sistemin görev ve çalışma biçimleri hakkında konuştu. Arif, komiteler ile belde sakinleri arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi için çağrı yaptı.
  Eşbaşkanlar seçildi
  Toplantının ardından Çeqmaq meclisi eşbaşkanlığına Mûna Kebik ve Abdulfetah Reşîd, eşbaşkan yardımcılığına ise Sîlva Hebeş ve Mihemed Mecîd; Çeqmaq Halk Belediyesi eşbaşkanlığına da Îbrahîm Henan ve Nazliya Selman seçildi.
  ANHA

  Top News