K24

  QSD’deki Dêra Zorlu savaşçılar: İntikamımızı alıyoruz


  MACDA CELÛD- DILYAR CEZÎRÎ
  DÊRA ZOR – QSD’de kurtuluşun ve özgürlüğün yolunu gördüklerini belirten Dêra Zorlu savaşçılar, tüm bölge gençlerine QSD’ye katılarak bölge savunmasında yer almaları çağrısı yaptılar.
  Dêra Zorlu yüzlerce genç QSD’ye (Demokratik Suriye Güçleri) katıldı ve her geçen gün katılımlar artıyor. QSD’ye katılan Dêra Zorlu gençler, katılım amaçlarının tüm bölgelerini DAIŞ çetelerinden kurtarmak olduğunu ve QSD’ye katılarak çetelerden intikam aldıklarını söylediler.
  Mihemed Ehmed İbrahim (Bırusk) adlı Bukemalli savaşçı, QSD’ye yeni katılmış. İbrahim, DAIŞ çetelerinden çok zulüm gördüklerini belirterek tüm bölgeyi çetelerden özgürleştirmek amacıyla QSD’ye katıldığını söyledi. İbrahim, “Geçen yıllarda çok zulüm ve baskıya uğradık. QSD savaşçıları bölgelerimizi özgürleştirdi. Biz de kendi bölgemizi özgürleştirmek ve çetelerden intikamımızı almak için QSD’ye katıldık. Çünkü QSD kurtuluş gücüdür, onlar bölgeye yaşamı geri getirdi” dedi.
  Dêra Zorlu ve tüm Suriyeli gençlere QSD’ye katılarak bölgelerinin savunmasına yer almaları çağrısında bulunan İbrahim, Suriye Rejimi Başkanı Beşar Esad’ın QSD’ye ihanet suçlamasına ilişkin de “QSD’nin hain bir güç olmadığını, esas hainin o olduğunu söylüyoruz. QSD’nin gelişiyle bizler kurtuluşu ve onurlu yaşamı gördük” şeklinde konuştu.
  Cemal Heci Eli (Teyfur) adlı genç de DAIŞ çeteleri tarafından bölgede yaşatılan zorlukları hatırlatarak, “DAIŞ çetelerinin zulmünden kurtulmak için, QSD’ye katılma kararı aldık. QSD bizi kurtardı, bölgeye huzur ve güven getirdi. Biz de halkların özgürlüğü için bu gücün bir parçası olma kararı verdik. Şimdi QSD savaşçısıyız ve yabancı güçlerin bölgelerimize girmesine izin vermeyeceğiz” dedi.
  Eli de gençlere QSD’ye katılarak bölgenin özgürleştirilmesinde yer almaları için çağrı yaptı.
  Ewad El Elo (Cemal Dêra Zor) adlı savaşçı ise QSD’ye katılımına ilişkin şunları söyledi: “QSD, bizleri çetelerden kurtardı. İnanarak katıldım. Tüm dünya, bölge halkını özgürleştirebilecek tek gücün QSD olduğunu gördü. QSD’ye katılarak şehitlerin kanlarıyla özgürleştirilen topraklarımızı koruyacağız.”
  Eraf Siwe adlı savaşçı da bölgelerini savunmak için QSD’ye katıldığını belirterek, Dêra Zorlu gençlere QSD’ye katılarak bölgenin savunmasına yer almaları çağrısında bulundu.
  ANHA

  Top News