K24

  Mabata ilçesinde meclis ve belediye eşbaşkanları seçildi

  EFRÎN – Efrîn Kantonu’na bağlı Mabata ilçesinde düzenlenen bir toplantı ile meclis ve belediye eşbaşkanları ve yardımcıları seçildi.
  Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Kurucu Meclisi Yürütme Konseyi, Efrîn Kantonu’na bağlı Mabata ilçesinde meclis üyeleri için bir toplantı düzenledi. Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) salonunda gerçekleşen toplantıya, 1 Aralık 2017’de yapılan seçimde seçilen tüm meclis üyeleri katıldı.
  Saygı duruşuyla başlayan toplantıda konuşan Efrîn Kantonu Meclisi Eş Başkanı Mustefa Hesen, meclis üyelerinin üstlendiği rolün önemi ve ilçede yürütülecek çalışmalara dikkat çekerek, tüm meclis üyelerine çalışmalarını düzenli ve sistemli yapmaları için çağrı yaptı.
  Toplantıda yapılan seçimde, Mabata Meclisi Eşbaşkanlığına Zelûx Qazqilî Hisên ve Silêman Arif Mihemed, Eşbaşkan yardımcılığına da Luqman Mihemed Hemîd ve Newal Seydo Daûd seçildi.
  Toplantıda, Mabata Halk Belediyesi Eşbaşkanlığı’na Fatma Bahîr Îbrahîm ve Qazqilî Silêman Mihemed, eşbaşkan yardımcılığına da Reşîd Hemîd Mûsa ve Hêvîn Mihemed seçildi.
  Toplantının ardından meclis ve halk belediyesi eşbaşkanları, tüm güçleriyle halkın hizmetini yapacaklarına dair söz verdi.
  ANHA
     Top News