K24

  Hediye Yusif seçimlerin ertelenme sebeplerini anlattı


  HOGIR NECAR – AZAD SIFO
  HABER MERKEZİ – Hediye Yusif, Kuzey Suriye seçimlerinin ilk ve ikinci aşamalarındaki eksikliklerin üçüncü aşamada da tekrarlanmaması için seçim tarihinin ertelendiğini söyledi.
  Yüksek Seçim Komiserliği, iki gün önce Kuzey Suriye seçimlerinin üçüncü aşamasının tarihinin ertelendiğini açıklamıştı. Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Kurucu Meclisi Eş başkanı Hediye Yusif, seçimlerin ertelenme sebeplerini ANHA’ya anlattı.
  Seçimlerin ikinci aşamasının da ertelendiğini hatırlatan Hediye Yusif, zaman darlığı nedeniyle seçimlerin üçüncü aşamasının tarihinin de ertelenmesinin gerekli görüldüğünü belirtti. Hediye Yusif, seçimlere katılan liste ve şahsiyetlerin de erteleme yönünde talepleri olduğunu ifade etti.
  Hediye Yusif ayrıca, birinci ve ikinci aşamalardaki eksikliklerin üçüncü aşamada yaşanmasını önlemek için her açıdan daha iyi hazırlık yapılması amacıyla seçimlerin ertelendiğini ve seçim tarihinin de yakın zamanda açıklanacağını ifade etti.
  Hediye Yusif, Federasyon Kurucu Meclisi’nin yürüttüğü çalışmalara ilişkin ise şu bilgileri verdi: “Federasyon Kurucu Meclisi, ikinci aşamada belirlenen bölge meclis üyeleri ile çalışma mekanizması ve kanton, bölge, ilçe ve belde meclisleri arasındaki görev dağılımı üzerine toplantılar gerçekleştiriyor.”
  ANHA

  Top News