K24

  Tebqa yönetiminden yeni yıl kutlama mesajı

  TEBQA – Tebqa Demokratik Sivil Yönetimi, yeni yıl kutlama mesajında, 2018’in Suriye birliğinin korunduğu ve halkların kardeşliği yılı olmasını diledi.
  Tüm Suriye halkının yeni yılının kutlandığı Tebqa Demokratik Sivil Meclisi mesajında, Reqa, Tebqa, Fırat Barajı ile Dêra Zor’un doğu bölgelerinin özgürleştirilmesinin ardından yeni bir yılın başladığı ve yeni yılda başarıların devamında ısrar edileceği belirtildi.
  Mesajda, “Geçtiğimiz yıl DAIŞ’in başkenti olarak bilinen Reqa’da DAIŞ’in yenilgisi için savaşçılarımız canlarını feda ettiler. Bu mücadele şimdi de Dêra Zor köylerinde devam ediyor.
  Şehitlerimize ve tüm Suriye halklarına söz veriyoruz ki şehitlerin mücadelesine layık olmak için, tüm gücümüzle halkların kardeşliği temelinde ortak yaşam inşası mücadelesi vereceğiz.
  Yeni yıl, elde edilen tüm kazanımların siyasi kazanımlara dönüştüğü yıl olacak. Suriye’nin birliğini korumak ve Suriye’yi tüm halkların haklarının korunduğu demokratik bir ülkeye dönüştürmek için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.”
  ANHA

  Top News