K24

  YPG/YPJ savaşçıları: Bu toprakların işgal edilmesine izin vermeyeceğiz

   

  CEFER CEFO
  EFRÎN – Türk ordusu ve çetelerinin, Efrîn Kantonu’na bağlı Şera ilçesi kırsalına yönelik saldırıları devam ederken, YPG/YPJ savaşçıları da savunma hattında büyük bir direniş sergileyerek çetelere ağır darbeler indiriyor. YPG/YPJ savaşçıları, topraklarının işgal edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
  İşgalci Türk ordusu ve çeteleri, Ezaz’dan iki gündür Efrîn Kantonu’nun Şera ilçesine bağlı Merenaz, Malikiyê ve Şewarxa köylerini toplarla bombalarken, YPG/YPJ savaşçıları da bu saldırılara cevap vererek çetelere ağır darbeler indiriyor. İşgalci Türk ordusuna bağlı insansız hava araçları da, Efrîn Kantonu ve Şehba üzerinde geziyor.
  Bölgede saldırılar ve çatışmalar devam ederken, en ön cephede yer alan YPG/YPJ savaşçıları, ANHA’ya konuştu. Savaşçılardan Emîn Mustefa Teltelo, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu saldırılarla bölgeyi işgal etmek için çabaladığını ve Osmanlı dönemini diriltmek istediğini belirterek, bölgeye savunacaklarını ve kimsenin topraklarını işgal etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
  ‘Savunma hattını kırmak istiyorlar’
  Savaşçılardan Mezlûm Cûdî, Türk çetelerinin savunma hattını kırmak için savaşçıların noktalarını hedef aldığını dile getirerek, saldırılara karşı direnerek çetelere ağır darbeler vurduklarını ifade etti.
  Savaşçılardan Ridwan Hisên, ağır silahlarla savaşçıların direnişini kırmak istediklerini hatırlatarak, ʺSavaşçılar saldırılara karşı büyük bir direniş gösteriyor. Direnişimiz, Türk devletinin amacını ve bölgede yayılmasını engelliyorʺ dedi.
  ‘Topraklarımızın işgal edilmesine izin vermeyeceğiz’
  Savaşçılardan Berçem Şiyar ise Türk çeteleri birçok yerden savaşçıların bulunduğu noktalara saldırılar düzenlediğini belirterek, şöyle konuştu: “Bu saldırılarla bölge sakinlerinin topraklarını terk etmesi ve köylerin işgal edilmesi amaçlanıyor. Biz saldırılara yanıt veriyoruz ve şehitlerimizin yolunda yürüyoruz. Biz söz veriyoruz: Topraklarımızın işgal edilmesine izin vermeyeceğiz.”
  Savaşçılardan Silava Berbilind da YPJ savaşçılarının ön cephede Türk çetelerinin saldırılarına karşı kendilerini kalkan yaptıklarını kaydederek, güçlerini halklarından aldıklarını vurguladı.
  ANHA

  Top News