K24

  MSD 3.Konferansı, gelecek ay gerçekleştirilecek


  AZAD SÊFO – ALVA OSÎ
  HABER MERKEZİ – Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Eş başkanı İlham Ehmed, MSD’nin üçüncü konferansının gelecek ay içerisinde gerçekleştirileceğini açıkladı.
  MSD Eş başkanı İlham Ehmed, MSD çalışmaları ve üçüncü konferans hazırlıklarını ANHA’ya anlattı.
  İlham Ehmed, QSD’nin DAIŞ çetelerinden birçok bölgeyi özgürleştirmesinin önemine değinerek, teröre karşı savaş ve insanlığın savunması için askeri alanda büyük başarı elde edildiğini dile getirerek, MSD çalışmalarına ilişkin şunları söyledi: “QSD’nin askeri alandaki başarıları, Demokratik Suriye Meclisi’nin de siyasi alanda büyük başarılar elde etmesini sağladı. Meclis, kısa zaman içerisinde, özgürleştirilen bölgelerde halk yönetimlerinin oluşmasını sağladı ve bu çalışmalarını Özerk Yönetim ile birlikte gerçekleştirdi. Meclis, ayrıca tüm Suriye ve Suriye’nin geleceği için proje ve planlamalar sundu.”
  İlham Ehmed mevcut örgütlenme ve yönetim sisteminin artık tüm Suriye alanı için yeterli gelmediğini belirterek, “Meclis’in örgüt sisteminin yeniden oluşturulmasının gerekli olduğunu gördük. Meclis tüzük ve programında genel bir yenilenme olması, diğer siyasi taraflarla diyalogların başlayarak Suriye’nin geleceğinin inşası çerçevesinde ortak noktalarda buluşulması konuları Meclis’in üçüncü konferansında konuşulacak” dedi.
  MSD kapılarının tüm siyasi parti ve güçlere açık olduğunu söyleyen İlham Ehmed, Meclis dışındaki şahıs ve partilerle görüşmeleri arttırmak için de çalışma içerisinde olduklarını, ayrıca birçok şahıs ve siyasi kesimin de çalışmalarda yer almaya hazır olduğunu kaydetti.
  MSD Eş başkanı İlham Ehmed, Meclis’in üçüncü konferansı hazırlıkları için bir komite oluşturulduğunu ve konferansın gelecek ay içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti.
  ANHA

  Top News