K24

  Efrîn halkı şehitlerinin ailelerine başsağlığı diledi


  EFRÎN – Yüzlerce Efrîn kantonu yurttaşı, 4 şehidin ailelerine başsağlığı diledi.
  Efrîn
  Şehit Aileleri Meclisinin, Asos dağında şehit düşen Halk Savunma Birlikleri (HPG) savaşçısı Ehmed Hebeş (Delîl Reşîd)’in evinin önünde açtığı taziye çadırında yüzlerce Efrîn kenti yurttaşı bir araya gelerek, şehidin ailesine başsağlığı diledi.
  Taziye çadırı, özgürlük savaşçıları ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın posterleri ile donatıldı.
  Saygı duruşu ile başlayan taziye ziyaretinde, Şehit Aileleri Meclisi Yönetim Üyesi Şervan Hesen, Demokratik Özerk Yönetimi adına Adil Cimo ve Kongreya Star adına ise Roşîn Îbo birer konuşma yaptı.
  Yapılan konuşmalarda, şehidin ailesine başsağlığı dilenerek, şehitlerin fedakarlıkları sayesinde Kuzey Suriye federasyon projesinin günden güne ilerlediğine değinildi.
  Merasimin ardından, şehit Delîl’in kimlik belgesi okunarak ailesine sunuldu. Taziye ziyareti sloganlarla sona erdi.
  Reco
  Reco çevresinden yüzlerce yurttaş, Özsavunma Askeri Şehit Azad Nehsan ve Asayiş Güçleri savaşçısı Şehit Welîd Mesam’ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.
  Taziye ziyareti, saygı duruşu ile başladı. Şehit Aileleri Meclisi adına, TEV-DEM, Demokratik Toplum Eğitim Komitesi ve Asayiş Güçleri adına birer konuşma yapıldı. Yapılan konuşmalarda şehitlerin ailelerine başsağlığı dilenerek, şehitlerin izinden gitme sözü verildi.
  Konuşmaların ardından, sloganlarla taziye ziyareti sona erdi.
  Meydankê
  Şera ve Meydankê ilçesi yurttaşları, Halk Savunma Birlikleri (HPG) savaşçısı Ehmed Mihemed (Baran Amanos)’un ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.
  Taziye ziyareti, saygı duruşu ile başladı. Ardından, Şehit Aileleri Meclisi, TEV-DEM ve Kongreya Star adına birer konuşma gerçekleştirildi.
  Konuşmalarda, şehit Amanos’un ailesine başsağlığı dilenerek şehitlerin izini takip ietme sözü verildi.
  Şehit Amanos’un annesi de bir konuşma yaparak, merasime katılanları selamlayarak oğlunun izini takip etme sözü verdi.
  (zd)
  ANHA
  Top News