K24

  Kobanê ve Tirbespiyê şehitlerini uğurladı


  TIRBESPIYÊ – YPG Komutanlarından Mehfûf Hisên (Demhat Tirbespiyê) görkemli bir törenle sonsuzluğa uğurlandı.
  Yüzlerce Tirbespiyê yurttaşı, YPG’nin ilk kuruluşundan saflara katılan Komutan Mehfûf Hisên (Demhat Tirbespiyê)’nin cenazesini alarak Şehid Dilşêr Şehitliğine doğru yola koyuldu.
  Askeri törenle başlayan merasimde, YPG/YPJ adına ve Şehit Aileleri Meclisi adına yapılan konuşmalarda, Komutan Demhat’ın ailesine başsağlığı dilenerek, sehitlerin izinden gidilme sözü yinelendi.
  Şehidin ailesi adına konuşma yapan akrabası Fesih Hisen , şunları dile getirdi:” Rêber Apo’nun fikir ve felsefesi ile şehitlerimizin takipçisi olacağız. Biz 8 şehit verdik ve daha da vermeye hazırız.”
  Konuşmaların ardından, şehidin kimlik belgesi okunarak ailesine sunuldu.
  Komutan Demhat zılgıtlar ve sloganlar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.  KOBANÊ
  Kobanê kenti yurttaşları, farklı mekan ve zamanlarda şehit düşen 3 savaşçısına görkemli bir merasimle uğurlama töreni düzenledi.
  Binlerce Kobanê kenti yurttaşı, Cizre Fırtınası Hamlesi’nde şehit düşen Heysem Elî (Heysem Kobanê), trafik kazası sonucu Sirrinê ilçesi Girk köyünde şehit düşen Mustefa Nehsan ve Tebqa’da trafik kazası sonucu şehit düşen Eyşe Osman (Silava Serbest)’i Şehid Dijle Şehitliğinde son yolculuklarına uğurladı.
  Merasim, saygı duruşu ile başladı. Ardından, YPG Komutanı Dilbirin Kobanê bir konuşma yaparak, YPG ve YPJ savaşçılarının, her daim direnmek için hazır bulunduklarını ve asla deri adım atmayacaklarını belirtti. Kobanê şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek şehitlerin izinden gitme sözünü yineledi.
  Yapılan konuşmaların ardından, şehitlerin kimlik belgeleri okunarak ailelerine sunuldu.
  Törenin sonunda, özgürlük kahramanları sloganlar eşliğinde toprağa verildi.
  (zd)
  ANHA  Top News