K24

  “Dêra Zor ve üzerine yürütülen planlar” dosyamızı yayınlıyoruz

  HABER MERKEZİ – Son haftalarda DAIŞ’e karşı savaşta isminden en fazla söz ettiren kent Dêra Zor. Dera Zor; Suriye de DAIŞ’in sonuna tanıklık yaptığımız kent olması kadar, bundan sonra bölgede gelişecek siyasi tartışmaların, oluşacak ittifakların da rengini belirleyecek gibi görünüyor.
  ANHA olarak, Dêra Zor’un tarihi ile son dönemlerde bu kent üzerinden taraflar arasında yaşanan savaş ve kente dönük tarafların planlarını içeren 3 bölümlük dosya çalışmamızı yarından itibaren siz okurlarımızla paylaşıyoruz.
  Fırat’ın Gelini olarak tanınan Dêra Zor’un ekonomik, tarihi coğrafi zenginliklerini işlediğimiz dosyamızda, Suriye rejim güçlerinin Hizbullah ile ittifakının ardından DAIŞ kenti rejime teslim ederken, QSD güçlerinin Dêra Zor’un kuzeyinde DAIŞ’e karşı başlattığı özgürlük hamlesini ele aldık.
  Dêra Zor’u geniş bir yelpazede tanıtıp ele alan ve bölge halkı üzerine yürütülen planları “DÊRAZOR ve üzerine yürütülen planlar” başlığıyla hazırladığımız 3 bölümlük dosyamızı yarından itibaren sizlerle paylaşacağız.
  (lt)
  ANHA

  Top News