K24

  El-Partî Sekreteri :Biz halkımıza hizmet etmek için seçimlere katılıyoruz


  AZAD SEFO- HOGIR NECAR
  HABER MERKEZİ- Suriye Kürt Demokrat Partisi ( El-Partî) Sekreteri ve seçimlere katılan Kürdistan Ulusal İttifakı Başkanlık Üyesi Nesreddîn îbrahîm; Kuzey Suriye Federasyonunun bir üyesi olduklarını ve 1 Aralık’ta yapılması beklenen Kuzey Suriye Federasyon seçimlerinin ikinci  aşamasına büyük bir coşku ile listedeki 4 parti adayıyla katılacaklarını belirtti.
  Suriye Kürt Demokrat Partisi( El- Partî), Suriye Kürt Demokratik Sol Partisi, Suriye Kürtlerinin Demokratik İttifakı ve Suriye Kürt Demokratik Birlik Partisi’nden oluşan Kürdistan Ulusal İttifakı, araştırılıp değerlendirilmek üzere aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna teslim etti. Suriye Kürt Demokrat Partisi ( El-Partî) Sekreteri ve Kürdistan Ulusal İttifakı Başkanlığı Üyesi Nesreddîn îbrahîm seçimlere katılma amaçları ve hazırlıkları hakkında ANHA’ya konuştu.
  Nesreddîn Îbrahîm Kürdistan Ulusal İttifakı’nın Kuzey Suriye’deki 4 siyasi partiden oluştuğunu belirterek kendi aralarında bu listeyi hazırladıklarını ifade etti.
  Îbrahîm konuşmasında Kuzey Suriye Federasyonunun bir üyesi olduklarını ve onun kuruluş aşamasına katıldıklarını belirterek şöyle konuştu: “Biz seçimlerinin ilk aşaması olan komün eşbaşkan seçimlerine katıldık ve şimdi de seçimlerin ikinci aşamasına katılmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Aynı zamanda sandıkların gözetimi için de üyelerimizi hazırlıyoruz.’’
  Seçimlere katılma amaçları hakkında Îbrahîm şöyle konuştu: “Kurdistan Ulusal İttifakı Üyeleri Cizre Bölgesi’nin yönetim ve meclisinde bulunuyorlar ve yerel meclis seçimlerine katılma amacımız, Kuzey Suriye halkına hizmet etmek ve özellikle bu hassas durumlarda bölgenin siyasal bilinç düzeyini yükseltmek. Bölgedeki siyasal çoğunluk ve siyasetçilerin başat rolü, bölgenin durumunu iyileştirir ve demokrasi çağrısının gerçekleşmesini sağlar.”
  Îbrahîm listedeki isimlerin propaganda çalışmalarını yürütmek amacıyla özel bir komite oluşturduklarını belirterek programlarının halk toplantıları yöntemiyle oluşacağını ve seçim programlarını bu toplantılarda tanıtacaklarını ifade etti.
  Suriye Kürt Demokrat Partisi ( El-Partî) Sekreteri ve Kürdistan Ulusal İttifak Listesi Başkanlığı Üyesi Nesreddîn Îbrahîm konuşmasının sonunda şunları ifade etti: “Kuzey Suriye halkımız bu seçim sürecine sorumluluk bilinciyle yaklaşmalı, çünkü Suriye’nin geneli ve özellikle de bölgelerimiz hassas bir süreçten geçiyor. Kuzey Suriye’de demokratik seçimlerin yapılması tüm halkın başarısıdır. Halkımız radikal tutumlardan uzak durmalı ve gelecekte Kuzey Suriye’nin kuruluşunu mümkün kılacak kişi ve listeleri seçmelidir.”
  (lt)
  ANHA

  Top News