K24

  ‘Öcalan’ın fikirleri sayesinde özgür kişiliğimizi yarattık’

  KAMÎRAN XOCE
  MINBIC –   Minbicli kadınlar Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fikrinden etkilenerek özgür irade ve kişiliklerini oluşturduklarını söylediler.
  Öcalan’ın fikrini esas alan Minbicli kadınlar özgürlüklerini kişiliklerinde yaratabilmek için yüzyıllardır ekilen gerici zihniyete ve kanunlara hayır diyor.
  Önder Öcalan’ın fikirlerinden etkilenen Minbic Mala Jİn (Kadın Evi) yönetici ve sözcüsü İmam Mihemed Eli, Mala Jin Sulh Komitesi üyesi Cihan Mustafa, Minbic Kadın Meclisi üyesi Meha Sılo Öcalan’ın fikri sayesinde özgür irade ile yaşadıklarını söyledi.

  Öcalan’ın fikirleri ile Minbic ve köylerinde kadınlar aktifleşti
  Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fikirlerinden etkilenen Minbicli kadınlar, toplumda aktif rol alıyor.
  Minbic şehrin Kadın Meclis üyesi Meha Sılo, “Öcalan’ın fikirleri, Minbicli kadınlar üzerinde büyük etkiye sahip. Yüzyıllardır haklarının yok edilerek tek sorumluluklarının çocuk doğurup bakmak olduğuna inandırılan kadınlar, toplumda aktifleşmiş ve eşit koşullarda erkeklerle yaşamaktadır” dedi.
  Minbic Mala Jin yöneticisi ve sözcüsü olan İmam Mıhemed Eli de “Kadınlar artık özgür düşüncelerini dile getiriyor ve kişiliklerinin gücünü Önder Öcalan fikri sayesinde yaratıyor” diye konuştu.
  Gerici kanunlar kırıldı
  Öcalan’ın fikirleriyle Minbicli kadınlar, özellikle genç kadınlar, toplumda yayılan gerici kanunlarını kırıyor.
  Cihan Mustafa, Minbicli kadınlar Önder Öcalan’ın fikir ve felsefesi sayesinde haklarını tanıdıklarını ve şimdi de gerici bütün kanunlara karşı toplumu şekillendirdiklerini belirtti. Bunun yanında yönetici kadın üyelerin Önder Öcalan’ın fikirlerinden etkilendiklerini ve şu anda özgür düşünceye göre mücadelelerini sürdürmekte olduklarını aktardı.
  Minbic Kadın Meclis üyesi Meha Sılo, Öcalan’ın fikrine olan bağlılığını şu şekilde belirtti: “Önder Öcalan’ın fikir ve felsefesini tanıdığım zaman kendime olan inancım arttı. Bundan önce evde güçsüzdüm, etrafımda olan bitenleri değerlendirme gücünden yoksundum. Fakat şimdi inançlı olarak çevremde olan tüm olaylara yaklaşıp toplumumda yerimi alıyorum.”
  İmam Mıhemed Eli, Cihan Mustafa ve Meha Sılo dünyadaki tüm kadınlara özellikle Suriye ile Minbicli kadınlara Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fikrini ve felsefesini tanımalarını ve toplumda doğal rolleriyle ayaklanmaları çağrısında bulundu.
  Önder Öcalan’a karşı Türkiye siyasetini kınadı
  Konuşmalarının sonunda faşist Türk devletini ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi şiddetle kınayarak uluslararası örgütlere ve insan halklarına, Türkiye üzerinde baskı kurmalarını ve tüm dünyaya Öcalan’ın sağlık durumunu netleştirilmesi çağrısında bulundu. Kadınlar, Türk devletinin bundaki temel amacının halkın gücünü ve özellikle kadın gücünü yok etmeye yönelik olduğunu belirtti.
  (mk)
  ANHA

  Top News