K24

  Özgürlük şehitlerinin ailelerine taziye ziyareti

  TEBQA/DIRBÊSIYÊ – Tebqa Sivil Meclisi ve Dirbêsiyê kenti halkı, 5 özgürlük şehidinin ailesine başsağlığı diledi.
  Tebqa

  Tebqa Sivil Meclisi, Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde şehit düşen Tariq Mihemed, Raid Ibêd (Ebû Şehid) ve Cuma Ehmed için açılan taziye çadırında bir araya gelerek şehitlerin ailelerine başsağlığında diledi.
  Taziye ziyareti saygı duruşu fatiha okunmasıyla başladı. Ardından Tebqa Sivil Meclisi Üyesi Mûsa Xelîl konuşma yaparak hakların kardeşliğinin önemine dikkat çekti.
  Dirbêsiyê


  Dirbêsiyê kenti ve Zirgan ilçesi halkı, Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde şehit düşen Xesan Salim (Yılmaz Dirbêsiyê) ve Xalib Şêx Elî (Bawer Ebû Rasên) için açılan taziye çadırında savaşçıların ailelerine başsağlığı diledi.
  Taziye ziyareti saygı duruşu ile başladı. Ardından Şehit Aileleri Meclisi Üyesi Fehid Şukir konuşma yaparak özgürlük savaşçılarının ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu ve mücadeleyi devam ettirme sözünü yineledi.
  Kongreya Star adına konuşma yapan Semer Ebdulrehman, özgür bir yaşam ve ülke inşasında şehitlerin rolüne dikkat çekti. Semer Ebdulrehman konuşmasında bölge halkına, mücadeleyi yükseltme ve şehitlerin mücadelesiyle edinilen kazanımları savunmalarını çağrısında bulundu.
  Taziye ziyareti, ″Şehîd Namirin″ sloganlarıyla son buldu.
  (zd/cj)
  ANHA

  Top News